logo
logo
Haberler


BASIN MENSUPLARINA CHOMAR ZIRHI

Türkiye’nin yerli ve milli yazılımını üreten ve sektördeki yabancı tekelini kırmayı hedefleyen Mersin Teknopark (Technoscope) firması CHOMAR Antivirus, Türk basınına siber destek sağlayacak. Sanayi muhabirlerinin çatı kuruluşu Endüstri Gazetecileri Derneği (EGD) ile protokol imzalayan CHOMAR Antivirus, basın mensuplarına lisanslı koruma yazılımı sağlayacak. Covid-19 sürecinde sağlık çalışanlarına ve güvenlik güçlerine 1 milyon adetle siber destek sağlayan firma, şimdi de basın mensuplarını koruma altına alacak. Kampanya, 2022 yılı sonuna dek geçerli.

  

RDÜNCÜ GÜCE KALKAN OLACAK

Deprem, sel, kriz, pandemi demeden sahada mücadele eden ve koronavirüs döneminde de halkın bilinçlenmesi adına doğru haberi kamuoyuyla paylaşan basın sektörü için 1 Ekim 2020’de devreye alınmaya başlayacak bu destek, meslek mensuplarını sanal virüslerden koruyacak.

  

KOORDİNASYON EGD’DE

Basılı, görsel, işitsel alanlarda faaliyette bulunan medya sektörü çalışanlarının tümünün faydalanabileceği ücretsiz antivirüs yazılımında, kampanyaya dahil olmak için basın mensubu olduğunu kanıtlar nitelikte belge sunmak yeterli olacak. Kampanyanın koordinasyonunu yapacak olan meslek kuruluşu EGD, antivirüs yazılımının basın mensuplarına ücretsiz sağlanması noktasında destek sunacak.

  

NASIL KULLANILACAK ?

Siber güvenlik ürünlerinin lisanslarının e-postalarına tanınmasını isteyen basın çalışanları, endustrigazetecileridernegi@gmail.com’a mesaj atabilecek.
Okunma Sayısı: 403

44.192.79.149


DİĞER HABERLER