logo
logo
Haberler


Endüstri Gazetecileri Derneği’nden TÜSİAV’a ziyaret

SARITOPRAK: DEMOKRASİMİZİN GELİŞİMİ STK VE MEDYANIN DOĞRU İLİŞKİSİ İLE SAĞLANACAKTIR
Ziyaretlerinden ötürü EGD Başkanı Ümit Uçar ile Başkan Yardımcısı Umut Karakülah’a teşekkürlerini ileterek konuşmaa başlayan TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, demokrasilerin dördüncü gücünün basın ve basın mensuplarını olduğuna vurgu yaptı. Tarafsız ve hür bir basının ülke demokrasinin gelişimi açısından ‘olmazsa olmazların’ başında geldiğini belirten Sarıtoprak, “Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler ülkemizin refahının artması ve demokrasisinin gelişmesi hususunda son derece önemli bir görev üstlenmiş durumda. Bu bağlamda medya mensuplarının de dernekleşerek kendi sektörlerinin ve meslek mensuplarının sorunlarını tespit edip çözümler aramada çok daha verimli çalışma sağlayacaklardır. Bu bağlamda medya ile seviyeli ve sıkı bir iletişim ve iş birliği halindeyiz ve bu ortak paydada çalışmalarımızın sürecektir.” diyerek sözlerini tamamladı.
UÇAR: ÜRETİM ODAKLI HABERCİLİĞİ EGD İÇATISI ALTINDA İNŞA ETTİK
EGD Başkanı Ümit Uçar ise STK’ların hem ülke ekonomisine hem de demokrasiye olan katılarının son derece önemli olduğunu belirterek, Dernek çatısı altında bulunan medya mensuplarının bu doğrultuda çalışmalar yürüttüğüne vurgu yaptı. Uçar, “Üretim odaklı gazeteciliği endüstri gazeteciliği olarak kavramlaştırdık. OSB, AR-GE, savunma, enerji, teşvik ve yatırım gibi farklı temalarda bir gazetecilik alanı olduğunu vurgulamak için uzun yıllardır altyapısını oluşturduğumuz endüstri gazeteciliği fikrini resmi olarak 2019 yılı başında ete kemiğe bürüdük. Bu doğrultuda başta TÜSİAV olmak üzere STK’larla ve Derneklerle ortak projeler geliştirerek iş birliğimizi geliştireceğiz” diye konuştu. 
Ziyaretinin sonunda TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, EGD Başkanı Ümit Uçar’a “Üstün Hizmet ve Başarı Beratı” takdim etti. Ziyarette, Başkan Sarıtoprak’a TÜSİAV Enerji Platformu Başkanı Kutlu Tamay ile TÜSİAV Vefa Platformu Başkanı Esra Zeynep Özdemir eşlik etti.
Okunma Sayısı: 358

44.220.249.141


DİĞER HABERLER