logo
logo
Haberler


Endüstri Gazetecileri Derneği olarak ASO Başkanı Seyit Ardıç’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdik

Ziyaretlerinden ötürü memnuniyetini belirterek sözlerine başlayan ASO Başkanı Seyit Ardıç, basının demokrasinin ve ekonominin doğru bir şekilde işlemesi açısından son derece önemli bir görev üstlendiğini dile getirdi. Göreve gelmelerinin ardından Ankara’da bulunan tüm Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanları ile bir araya gelerek Ankara merkezli ortak payda oluşturduklarını söyleyen Ardıç, “Hem Ankaralı sanayicimizin hem de OSB’lerimizin daha çok kazanacakları iş imkanlarını yaratabilmek adına tek vücut olarak çalışacağız. Başta Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız olmak üzere tüm Bakanlıklar ve ilgili kurumlar ile ortak projeler üreterek Ankara ekonomisine daha fazla katma değer sağlayacağız.”

ARDIÇ: ANKARALI SANAYİCİMİZ VE OSB’LERİMİZ İLE TEK VÜCUT OLARAK ÇALIŞACAĞIZ

6 Şubat’ta meydana gelen depremlere ilişkin de ASO’nun yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi veren Ardıç, afet bölgelerine depremin olduğu ilk günden itibaren yardımları ulaştırmak için kolları sıvadıklarını belirtti. Meydana gelen depremlerin ardından bölgede oluşan hasarın hem bireysel hem toplumsal travmalara neden olduğunu dile getiren Ardıç, afet bölgelerine halktan insan gücü ve yardım aktığını söyledi. Ardıç şu şekilde devam etti:

“Ankara Sanayi Odası olarak, bu zorlu süreçte depremzede vatandaşlarımıza bir nebze derman olabilmek adına, tüm üyelerimizle ve meslek komitelerimizle birlikte çalışarak, afetten zarar gören vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Ankara Sanayi Odası olarak, hızla aksiyon aldık, Odamız bünyesindeki 40 meslek komitesi başkanımızın koordinasyonuyla deprem bölgesinde belirlenecek bir alanda ’Konteyner Yaşam Merkezi’ kurulması için çalışmalarımızı hemen başlattık. Deprem bölgesindeki olumsuz havanın etkisiyle geceyi dışarıda geçirmek iyice zorlaşırken, ASO olarak, tam donanımlı yaşam merkezi kurulması için kampanya başlattık.”

Birinci önceliklerinin deprem bölgesindeki sanayicilerin eleman ihtiyacını karşılamak olduğunu söyleyen Başkan Ardıç, “Afet bölgesindeki sanayicilerimizin üretime devam edebilmesi ülkemiz açısından çok önemli. Birçok firma işgücü yetersizliğinden ya fabrikasını kapattı ya da çok düşük kapasite ile üretim yapmaya devam ediyor. Bu itibarla bölgenin barınma sorunu ivedi bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Hükümetimiz tarafından bölgenin iş gücü ihtiyacının karşılanması için destek mekanizmaları devreye sokulmalıdır. Bu minvalde Ankaralı sanayiciler olarak geçici tersine göç adını verdiğimiz bir kampanya başlatıp, deprem bölgesindeki sanayicilerimizin eleman ihtiyacını geçici süre ile karşılamayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

ASO Başkanı’na yeni görevinden başarılar dileyerek sözlerine başlayan EGD Başkanı Ümit Uçar ise sanayi kuruluşlarının, Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) ve özel sektöre bileşenlerinin ülke ekonomisi açısından yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti. Uçar, başta Ankara Sanayi Odası olmak üzere tüm oda, borsa ve OSB’lerin proje ve çalışmalarını kamuoyuna doğru ve kapsamlı bir şekilde aktarmak adına EGD çatısı altındaki gazetecilerin çalıştıklarını ifade etti.

UÇAR: BAŞKAN ARDIÇ İLE HEM ASO HEM ANKARA SANAYİCİSİ İVME SAĞLAYACAK

Seyit Ardıç ve yönetiminin seçilmesi ile başta ASO olmak üzere tüm Ankara sanayicisinin ve Ankara ekonomisinin yukarı yönlü bir ivme sağlayacağını dile getiren Başkan Uçar, “Üretim odaklı gazeteciliği endüstri gazeteciliği olarak kavramlaştırdık. OSB, AR-GE, savunma, enerji, teşvik ve yatırım gibi farklı temalarda bir gazetecilik alanı olduğunu vurgulamak için uzun yıllardır altyapısını oluşturduğumuz endüstri gazeteciliği fikrini resmi olarak 2019 yılı başında ete kemiğe bürüdük. Bu doğrultuda başta ASO olmak üzere STK’larla ve Derneklerle ortak projeler geliştirerek iş birliğimizi geliştireceğiz. 6 Şubat’ta yaşadığımız elim deprem felaketi sonrasında ASO’nun yapmış olduğu çalışmalar takdire şayandır. Bu çalışmalarından ötürü de ayrıca Başkan Ardıç’ takdir ediyor ve bundan sonra yapılacak faaliyetlerinde takipçisi olacağız.” diye sözlerini tamamladı.


19.04.2023

Okunma Sayısı: 585

44.220.249.141


DİĞER HABERLER